IT Вакансії

DevOps-інженер як ним стати? блог INDIGO Tech Recruiters

Так, із базою все одно доведеться ознайомитись, але це прийде поступово. Відповідно, це спрощує перехід із системного адміністрування чи навіть з іншої професії у DevOps. ➕ Також не можу не відзначити тісну кооперацію між командами розробників, тестувальників та інших учасників розробки програмного продукту. Це дає можливість заглибитися в проєкт і, як результат, пришвидшити його вихід на ринок.

хто такий devops інженер

Є сенс пройти лише в тому випадку, якщо ви зовсім нічого не знаєте про цю галузь. DevOps – це методологія розробки ПЗ, завдання якої – налагодити взаємодію програмістів і сисадмінів у компанії. Тепер давайте поговоримо про практики DevOps. Вони досить непогано описані в книзі «DevSecOps The Road to Faster, Better and Stronger Software». Частина контенту виготовлена за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” в рамках реалізації грантового проєкту з NDF.

Наскільки високий поріг входу до цієї професії?

Розробка надійності сайту проголошує багато переваг для розподілених систем. SRE покращує автоматизацію інфраструктури, підвищує надійність і трансформує управління інцидентами. Однак перевага Site Reliability Engineering, про яку часто забувають, передбачає трансформацію культури самої компанії. Читаючи книгу Google Site Reliability Engineering, ви побачите, що SRE культура згадується в багатьох розділах. Але про неї говорять не так часто, як про навички девелоперів та процеси створення ПЗ.

  • Надання зворотного зв’язку розробникам і тестувальникам для швидкого виявлення, виправлення проблем і помилок.
  • Найближчим часом буду переходити у внутрішній Technology Office як експерт для налагодження процесів на нових проєктах.
  • Найважливіше – це міцне розуміння пристрою операційних систем Linux та знання комп’ютерних мереж та мережевих протоколів.
  • Але саме до обов’язків інженера DevOps входить зміна бізнес-процесів таким чином, щоб вирішити організаційні проблеми і покращати бізнес-результати.
  • Реалізований у коді функціонал має відповідати бізнес-вимогам клієнта.
  • DevOps engineer — фахівець, який займається всіма циклами і процесами розробки.

Перед випускниками Ніксового курсу DevOps з працевлаштуванням відкривається безліч можливостей для професійної реалізації. Вакансії DevOps часто зустрічаються у проектах із розробки B2C-сервісів (business-to-consumer). Це мобільні оператори, банки, інтернет-провайдери та інші послуги масових споживачів. DevOps фахівців часто плутають із сисадмінами. Останні — основний список завдань зазвичай незмінний.

Книги, курси та інші ресурси

Фахівець, який затребуваний у цьому напрямі для певної компанії, може бути не підходити для іншої. І в багатьох випадках це навіть буде не його провина – багато залежить від обставин, що складаються, і критеріїв, що виставляються компанією по відношенню до фахівця. Чим конкретніше виставлені ці критерії, тим більше шансів знайти свого «правильного» спеціаліста. Старший DevOps-інженер відповідає за впровадження та підтримку процесу розробки програмного забезпечення. Він тісно співпрацює із розробниками, щоб переконатися, що нові функції впроваджуються відповідно до стандартів компанії.

Наостанок зауважимо, що професія DevOps engineer — перспективний напрямок в IT-галузі з точки зору високого попиту на ринку праці та рівня заробітної плати. Ресурсcareer karmaзазначає DevOps engineer як одну з 20 перспективних і найбільш оплачуваних професій devops вакансія в IT у 2021 році з можливістю працювати дистанційно. Це лише деякі запитання, які можуть ставити на співбесіді. Претендентові часто пропонують той чи інший сценарій розвитку подій на проєкті, а він повинен надати своє бачення вирішення завдання.

Як стати DevOps інженером: обов’язки, компетенції та культура

Хоча, звісно, така освіта буде плюсом, бо дасть вам базу — як теоретичну, так і практичну. Team lead несе відповідальність за команду та проєкт, що круто розвиває вас як особистість та навчає вмінню ставити інтереси команди та компанії вище за власні. Перспективою розвитку може стати перехід в Competency manager, Head of DevOps компанії чи також CTO. Звісно, заробітна плата може відрізнятися в залежності як від типу вашого досвіду (сапорт, білд-інженер, SRE тощо), так і від швидкості сприймання інформації. Тобто реально стати Senior чи Architect після 3-4 років, але це радше виключення, ніж правило.

хто такий devops інженер

Метою Google було підвищення надійності своїх сайтів і служб. SRE досягає цієї надійності шляхом інтеграції найкращих практик розробки та проєктування в інфраструктуру та роботу послуг. Основна мета DevOps – скоротити час між тим, коли внесли зміни у код і тим, коли клієнт ці зміни відчув, не впливаючи при цьому на надійність продукту.

Скасувати відповідь

Ми відправимо вам лист з посиланням для підтвердження. Для початку, окрім стимулювання змін у процесах, Site Reliability Engineering стимулює зміни в самій культурі компанії. Підписуйтесь на щотижневу розсилку від головної редакторки Happy Monday з підбіркою найцікавішого контенту тижня, новин та кар’єрних можливостей.

Job hoppers/неетичні підходи — можуть пробувати залітати на $7000. Робота з інструментами для моніторингу, наприклад, Nagios, Sensu, Raygun. Робота зі сховищами коду, наприклад, Github, Bitbucket. Налагодження https://wizardsdev.com/ та автоматизація серверів безперервної інтеграції, наприклад, Jenkins, Bamboo. Вартість навчання необхідно дізнаватися додатково. Я згоден(-на) з умовами використання сайту і політикою конфіденційності.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *